
ПРОГРАМА ЗА 24 МАЙ - ДЕН НА СВЕТИТЕ БРАТЯ КИРИЛ И МЕТОДИЙ, НА БЪЛГАРСКАТА АЗБУКА, ПРОСВЕТА И КУЛТУРА И НА СЛАВЯНСКАТА КНИЖОВНОСТ
Община Харманли кани всички жители и гости на града на празнично шествие и тържествено отбелязване на 24 май – Денят на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност. В този тържествен ден се прекланяме пред великото дело на равноапостолните братя, пред българската писменост и духовност, които са в основата на нашата идентичност и култура.
24 май 2025 г. (събота)
10:30 ч.
Тържествено шествие
Маршрут: По бул. „България“ от НЧ „Дружба – 1870“ до пл. „Възраждане“
11:00 ч.







Община Харманли най-любезно кани всички просветни и културни дейци, учители и ученици, абитуриенти и юбилейни абитуриентски випуски, обществени организации и граждани, да се присъединят към празничното шествие, за да споделим заедно денят на българския дух и просвещение.