ЧЕСТИТА БАБА МАРТА! ЧЕСТИТ ПРАЗНИК, САМОДЕЙЦИ!
Първи март е един от най-обичаните, очаквани и спонтанно чествани български традиционни празници. С гордост и радост носим мартеничките си като символ на българската идентичност, обичаи и традиции. Не е случайност, че днес се чества и Денят на самодееца, защото българската култура и традиции са се запазили през вековете благодарение на хората пазители на българското, а пъстротата и колорита на тяхното творчество и тази на мартениците са в основата на всичко онова, което радва човека.
Кметът Мария Киркова изпрати поздравителни адреси до настоятелствата и самодейните колективи на всички читалища на територията на Община Харманли, като подчерта: „Нека не угасва вашият ентусиазъм и неизчерпаема енергия, с която правите по-красив и ведър делника на хората от нашата община. Всички Вие заслужавате уважение и възхищение за своя труд – безкористен и всеотдаен. На Вас и Вашите колективи желая да продължавате да развивате духовния потенциал, за да се запазят традициите и обичаите на нашия роден край. Благодаря Ви, че ни радвате, благодаря Ви, че Ви има! Честит празник на всички Вас, за които най-голямата награда са аплодисментите и радостта в очите на хората!“